• Artimiausia paroda: 2020.04.02 - 04

Ka pasesi ... 2016 -> Apžvalga

 2016 m. kovo 31 – balandžio 2 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete vyko tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2016“. Tai dvidešimt pirmoji pavasarinė ir iš viso keturiasdešimt antroji paroda surengta Universitete.


Parodoje „Ką pasėsi... 2016“ dalyvavo 343 įmonės bei organizacijos ir apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. 19 bendrovių atvyko iš užsienio – Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos.  17 proc. dalyvių į parodą atvyko pirmą kartą.


Parodą „Ką pasėsi... 2016“  aplankė  apie 100 tūkst. žmonių. Parodos dalyviai sulaukė partnerių iš 21 pasaulio šalies. Buvo malonu parodoje „Ką pasėsi... 2016“ sutikti žmones ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir tolimųjų kraštų: JAV, Indijos, Japonijos.


Gausiausia parodoje buvo žemės ūkio technikos ekspozicija. Jos reikmėms parengto 28 tūkst. kv. m. asfaltuotos dangos ploto neužteko. Dalis technikos ekspozicijų (5,5 kv. m.) įsikūrė ant vejos. Pirmą kartą sunkieji eksponatai užėmė vietas po stogu – paviljone Nr.1 žemės ūkio technikos ekspozicija užėmė beveik 36 tūkst. kv. m. plotą.  Tai 15 proc. daugiau nei pernai.


Vienoje iš didžiausių parodos lauko ekspozicijų, UAB „Dotnuvos projektai“ pristatomų eksponatų vertė buvo beveik 3 mln. Eur. Brangiausio šios ekspozicijos eksponato kaina arti 0,5 mln. Eur.


Dviejuose, naujuose, jaukiuose paviljonuose (Nr.2 ir Nr.3) įsikūrė 115 įmonių pristatančių fermų įrangą, augalų priežiūros priemones, smulkiąją žemės ūkio techniką ir technologijas, konsultavimo ir kt. paslaugas.


Jau eilę metų 10 išskirtiniausių parodos eksponatų apdovanojami parodos „Ką pasėsi... “ medaliais ir diplomais. Kompetentinga eksponatų vertinimo komisija iš dvidešimties pretendentų į garbingus apdovanojimus išrinko dešimt inovatyviausių, išskirtiniausių, aktualiausių šaliai eksponatų:


-    „Deutz-Fahr“ kombainas C6205TS, UAB „Biržų žemtiekimas“;

-    Karvių kūno būklės vertinimo sistema „DeLaval“, UAB „DeLaval“;

-    Savaeigis pašarų smulkintuvas „John Deere 8400“, UAB „DOJUS agro“;

-    Traktorius „Case IH Magnum Rowtrac“, UAB „Dotnuvos projektai“;

-    Savaeigis javų kombainas „Massey Ferguson DELTA 9380“, UAB „East West Agro“;

-    Ratinis traktorius “Fendt 1000 Vario”, UAB „Ivabaltė“;

-    Mobili gyvulininkystės laboratorija, VšĮ „Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba“;

-    Kratiklinis kombainas „New Holland CX8.85“, AB „Lytagra“;

-    Universalus ratinis traktorius „Valtra N174 Versu“, UAB „Rovaltra“;

-    EUROFERTIL TOP NPK trąšos su naujos formos fosforu TOP-PHOS, UAB „Timac Agro Lietuva“.


Kaip ir kasmet, parodos lankytojams buvo pasiūlyta gausi šviečiamoji programa. Keturiasdešimt trijuose seminaruose susidomėjusieji gvildeno pačias įvairiausias temas - nuo susietos paramos gyvulininkystės sektoriui 2015-2020 m. išaiškinimo iki želdynų tvarkymo aktualijų. Gausu buvo ir bendresnių temų gvildenančių nevyriausybinių organizacijų kūrimo, šilto būsto ar ūkio valdymo programas.


21-osios Tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2016“ ir jos renginių lankymas buvo nemokamas.


Organizatoriai dėkoja visiems parodos dalyviams, o ypatingai parodos partneriams - augame kartu su Jumis ir jaučiamės stiprūs!


Iki susitikimo parodoje „Ką pasėsi... 2017“ kovo 30 – balandžio 1 d.


 

Parodos akimirkas rasite čia. 


Pagrindinis parodos rėmėjas

logo

Partneriai:

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo