:: Apžvalga ::

   

 

Aleksandro Stulginskio universitete balandžio 4 – 6 d. vyko Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2013“. Tai – aštuonioliktoji pavasarinė ir iš viso – trisdešimt šeštoji paroda surengta Universitete.

 

„Ką pasėsi... 2013“ dalyvavo 313 firmų, įstaigų, organizacijų, apie 200 smulkiųjų verslų, atstovų. Didžioji dalis sodininkų ir gėlininkų dėl atšiaurių oro sąlygų į parodą neatvyko.

 

Dvylika firmų į „Ką pasėsi... 2013“ atvyko iš užsienio – Lenkijos, Danijos, Latvijos, Italijos, Rusijos. Parodos dalyviai sulaukė svečių iš 16 pasaulio šalių. Apie 20 proc. dalyvių – parodos naujokai.

 

Nepaisant užsitęsusios žiemos, gausaus sniego, stiproko vėjo ir šalčio, visas tris dienas lankytojai plūdo į parodą ne tik iš visos Lietuvos bet ir iš kaimyninių šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Rusijos Kaliningrado srities. Nuo PLC „Mega“ į „Ką pasėsi... 2013“, parodos organizatorių užsakymu, kursavęs nemokamas autobusas buvo pilnas lankytojų, kurie nerizikavo rasti vietos savo automobiliams parodos teritorijoje ir paliko juos erdvioje „Megos“ aikštelėje. Per tris dienas parodoje apsilankė apie 100 tūkst. žmonių.

 

 

Išskirtiniu dėmesiu parodos dalyvius, lankytojus ir ypač organizatorius nudžiugino aukščiausių šalies vadovų apsilankymas. Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, Seimo ir Vyriausybės nariai, savivaldybių vadovai gyvai domėjosi parodos ekspozicijomis džiaugdamiesi jų gausa ir inovatyvumu.

 

Kaip ir kasmet, gausiausia parodoje buvo žemės ūkio technikos ekspozicija. Jos reikmėms skirtas 30 200 kv. m. asfaltuotos dangos plotas buvo koncentruotai užpildytas pačia naujausia technika. Trūkstant ekspozicinio ploto, daliai šio sektoriaus eksponentų teko įsikurti tradiciškai smulkiesiems eksponentams priklaususiuose plotuose - ant vejos, kuri šį pavasarį buvo gausiai nuklota sniegu.

 

Naujausias technologijas parodoje pristatė fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei siūlančios firmos. Gausios buvo vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos, trąšų ir augalų apsaugos priemonių, statybos ir aplinkotvarkos ekspozicijos.

 

Mokslo ir valdžios įstaigos, organizacijos ir kitas įvairias paslaugas bei produktus žemės ūkiui pristatančios firmos buvo įsikūrę dviejuose paviljonuose. Kadangi norinčių turėti ekspozicijas po stogu buvo gerokai daugiau nei stacionariame paviljone yra vietos, buvo pastatytas laikinas 1000 kv. m statinys. Jame savo ekspozicijas įrengusios 42 firmos gal ir neturėjo tokio komforto, kaip esančios stacionariame paviljone, bet lankytojų dėmesio sulaukė tikrai ne mažiau.

 

Pagrindinė šiųmetinės parodos rėmėja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, švenčianti savo 20-metį, daugiausia žemdirbių dėmesio sulaukė pristatydama naujausią savo specialistų sukurtą produktą – kompiuterinę ūkio valdymo programą „e-GEBA gyvulininkystė“.

 

Pagrindiniame parodos paviljone įsikūrusiame Aleksandro Stulginskio universiteto stende apsilankęs jaunimas turėjo puikią proga ne tik susipažinti su kasmet vis atsinaujinančiomis universiteto studijų programomis, bet ir pasikalbėti su pačiais dėstytojais, studentais, apžiūrėti universiteto miestelį.

 

Žemės ūkio srityje dirbantys žmonės turi turėti daugybę įvairių gebėjimų ir įgūdžių. Todėl „Ką pasėsi...“ parodose nuolat vyksta įvairios varžybos, demonstravimai, konkursai. Ilgametė parodos dalyvė, suvirinimo, metalo apdirbimo įranga ir medžiagomis prekiaujanti UAB „Serpantinas“, švenčianti savo veiklos 20-metį, parodos metu surengė „Respublikinį suvirintojų meistriškumo konkursą“. Jame susirungė per 40 suvirintojų profesionalų ir mėgėjų iš visos Lietuvos. Dalyvius vertino produktų ir įrangos profesionalai iš tarptautinių įmonių.

 

Nepaisant ypatingai didelės ekspozicijų gausos, daug „Ką pasėsi... 2013“ lankytojų dėmesio sulaukė parodos šviečiamoji programa. Trisdešimt aštuoniuose seminaruose buvo gvildenamos pačios įvairiausios temos - nuo geros patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros perspektyvų 2014-2020 metais. Gausu buvo ir bendresnių temų, pateikiančių šilto būsto, kompiuterinio raštingumo, verslo finansavimo aktualijas. Besidominčius aplinkos grožiu sudomino seminaras „Šveicarų kraštovaizdžio architektūros bruožai“, kurį vedė profesorius Michael Jakob iš Šveicarijos.

   

Jau antri metai ASU žemės ūkio Mokslo ir Technologijų Parkas buvo paskelbęs „Inovatyvaus produkto“ konkursą. Nugalėtojais pripažinti:

 1. Skystosios amidinio azoto trąšos su magniu „LYDERIS Mg“ (grupės vadovas ASU aplinkos ir ekologijos instituto prof. Valdas Paulauskas, bendraautoriai: Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto prof. Gvidas Šidlauskas, Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto doc. dr. Irena Pranckietienė, ASU aplinkos ir ekologijos instituto vyr. laborantė Alfreda Kasiulienė);
 2. Kieto kuro dujų generacinis katilas (Žemės ūkio inžinerijos ir saugos instituto doktorantas Edvinas Pužauskas);
 3. Obuolių sūrio saldainiai (Verslo ir kaimo plėtros vadybos instituto  asistentė Vitalija Vanagienė, studentė Jonata Pauraitė, Sigita Šukauskaitė).

Parodos medaliais ir diplomais apdovanoti:

 1. Kompiuterinė programa „e-GEBA gyvulininkystė“ (VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba);
 2. Juostinis kultivatorius „Striger“  (UAB „DOJUS agro”);
 3. Javų kombainas Fendt 6335 C (UAB „Ivabaltė”);
 4. Traktorius Agroton TTV 720 (UAB „Biržų žemtiekimas“);
 5. Aminorūgščių ir mikroelementų kompleksai augalų tręšimui (AB „Linas agro“);
 6. Kombainas New Holland CX 8080 (AB „Lytagra“);
 7. Prikabinamas grėblys FELLA TS 8055 PRO (UAB „East West Agro“);
 8. Žieminių kviečių veislė „Kovas DS“ (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Žemdirbystės institutas);
 9. Trąšų barstomoji „Kverneland Exacta TL-GEO“ (UAB „Dotnuvos projektai“);
 10. Azotinė trąša su ureazės inhibitoriumi „UREAstabil“ (UAB „Agroprimum“).  

Parodos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems parodos dalyviams, o ypač partneriams ir rėmėjams. Tik abipusio rezultatyvaus bendradarbiavimo dėka paroda tapo tarptautine, populiaria, žinoma ir laukiama. Sėkmės Jums darbuose, laimės asmeniniame gyvenime!

 

Laukiame Jūsų “Ką pasėsi… 2014”, vyksiančioje 2014 m. balandžio 3-5 d.

 

Pagarbiai, 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parodos organizatoriai   

 

 

 

 

 

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pagrindinis parodos rėmėjas:Partneriai:Rėmėjai: