• Artimiausia paroda:: 2020.04.02 - 04

Ką pasėsi ... 2015 -> Apžvalga

 

2015 m. kovo 26–28 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015“. Tai dvidešimtoji pavasarinė ir iš viso keturiasdešimtoji paroda vykusi Universitete.


„Ką pasėsi... 2015“ dalyvavo 311 firmų ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Šešiolika firmų atvyko iš užsienio – Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos. Parodos dalyviai sulaukė svečių iš 19 pasaulio šalių.

Per tris parodos dienas „Ką pasėsi... 2015“ aplankė apie 100 tūkst. žmonių.


Gausiausia parodoje buvo žemės ūkio technikos ekspozicija, kurios bendras plotas sudarė 31 800 kv. m. Didžiausia parodoje AB „Lytagra“ ekspozicija užėmė 2 530 kv. m. plotą. Bendra šios ekspozicijos eksponatų vertė beveik 5 mln. Eur. Brangiausias pateiktas eksponatas - savaeigis pašarų smulkintuvas Krone BigX 1100, kainuojantis virš 500 tūkst. Eur.


Daug plačiau nei ankstesnėse parodose pristatyta moderniausia fermų įranga, naujausios gyvulininkystės technologijos. Daug įmonių pateikė naujoves vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos srityse, didėjantį trąšų ir augalų apsaugos priemonių asortimentą.


111 firmų, teikiančių įvairias paslaugas, pristatančių naujausias technologijas ir produktus žemės ūkiui įsikūrė parodos paviljonuose. Norinčių turėti ekspozicijas po stogu buvo gerokai daugiau nei tilpo stacionariame 2 400 kv. m. paviljone. Teko pastatyti laikiną 1 500 kv.m. dydžio paviljoną su šildymo ir ventiliacijos sistemomis, kilimu.


Jau eilę metų 10 išskirtiniausių parodos eksponatų yra apdovanojami parodos „Ką pasėsi...“ medaliais ir diplomais. „Ką pasėsi... 2015“ medaliais pažymėti:

 • savaeigis javų kombainas „LAVERDA M 410“ (UAB „East West Agro“),
 • traktorius „Valtra T234 Versu“ (UAB „Rovaltra“),
 • multifunkcinė puspriekabė (AB „Umega“),
 • traktorius „Deutz-Fahr 9340 TTV“ (UAB „Biržų žemtiekimas“),
 • vikšrinis traktorius „Challenger MT775E (UAB „Ivabaltė“),
 • John Deere 7R serijos traktoriai su „e23“ transmisija  (UAB „DOJUS agro”),
 • sėjamoji „u-drill 6000“ (UAB „Dotnuvos projektai“),
 • biologinis preparatas „Biofert“ (UAB „Bioenergy LT“),
 • IKMIS – integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema (Žemės ūkio konsultavimo tarnyba),
 • automatizuota melžimo sistema „Lely Astronaut A4“ (AB „Lytagra”).

LR Žemės ūkio ministerijos padėkomis apdovanoti:

 • UAB „Timac Agro“ už naują fosforo trąšos formą „TOP-PHOS“,
 • UAB „Ozono centras“ už vandens ozonatorių „OZ-O3 Water“,
 • UAB „Inter-Silo“ už džiovinantį grūdų sandėliavimo bokštą,
 • Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras už obuolių ir moliūgų pastilę „Gardumėlis“,
 • UAB „Žaibas“ už agregatą kokybiško siloso gamybai „Kompaktorius“.

Jau ketvirti metai ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkas skelbia „Inovatyvaus produkto“ konkursą. Konkurso vertinimo komisijos nutarimu už 2014 m. ASU sukurtus inovatyvius produktus apdovanoti:

 • Universiteto Aplinkos ir ekologijos instituto Agroekologijos centro vadovas doc. dr. Juozas Pekarskas už darbą „Organinės granuliuotos pelenų trąšos“,
 • Aleksandro Stulginskio universiteto prof. emeritas habil. dr. Vladas Vilimas už darbą „Prietaisas sulai rinkti“.

Universitete organizuojamos parodos išsiskiria ypač gausia šviečiamąja programa. „Ką pasėsi... 2015“ surengti 42 seminarai, kuriuos išklausė 1100 žmonių. Seminarų temos pačios įvairiausios - nuo gerosios patirties sklaidos, Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metais programos iki verslo galimybių ES ir JAV. Savo žiniomis dalinosi specialistai, mokslininkai, praktikai ne tik iš įvairiausių Lietuvos institucijų, bet ir užsienio.


Kad 20 - ji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015“ būtų ne tik labai solidi ir dalykiška, bet ir šventiška, labai pasistengė tiek organizatoriai, tiek dalyviai. Visomis parodos dienomis džiugino šventiškas ir spalvingas orkestro vedamas traktorių paradas. Dalyvių ekspozicijos kvietė stebėti įspūdingus naujausios technikos ir technologijų demonstravimus. Pagrindinio parodos rėmėjo UAB „East West Agro“ ekspozicijoje per tris parodos dienas sukurtas ir Universitetui padovanotas įspūdingo dydžio grafiti paveikslas.


Bandant spręsti vieną iš opiausių parodos organizacinių problemų – lankytojų ir dalyvių automobilių stovėjimą parodos metu – nuo PLC „Mega“ kursavo nemokami autobusai.


20-osios Tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2015“ ir visų renginių, vykusių kovo 26–28 d. Aleksandro Stulginskio universitete lankymas buvo nemokamas.


Parodos organizatoriai dėkoja visiems parodos dalyviams, o ypač  Partneriams ir Rėmėjams. Tik įsiklausydami vieni kitų galime žengti į priekį ir būti stiprūs.


Iki susitikimo Tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2016“ 2016 m. kovo 31 – balandžio 2 d.Pagrindinis parodos rėmėjas

logo

Partneriai:

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo