:: Šviečiamoji programa ::


 


 

 

 

 

 

 

 

SEMINARAI


Kovo 22 d. (ketvirtadienis)

 

 

11.00 – Seminaras „Inovacija tvariam ūkiui – azoto nuostolių mažinimas dirvožemyje“.

G. Kučinskienė, R. Petraitis, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba; J. Volungevičius, Vilniaus universitetas.

IV rūmų konferencijų salė.


11.00 – Seminaras „Žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos. Paramos galimybės Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų laikotarpiu“.

F. V. Osičnaitė, R. Valatkevičius, LR žemės ūkio ministerija; VšĮ „Ekoagros“ atstovas; Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM atstovas.

Seminarų salė paviljone Nr.1.


11.00 – Seminaras „Klausk agronomo: Lietuvoje auginamų aktinidijų, vynuogių ir erškėtuogių vaisių maistinė vertė ir perdirbimo galimybės“.

A. Ramaškevičienė, A. Paulauskienė, J. Kulaitienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 211 aud.


11.00 – Seminaras „Ekologinės gamybos sertifikavimo naujovės ir ypatumai“.

T. Demikis, VšĮ „Ekoagros“.

IV rūmų 204 aud.

 

12.00 – Forumas „Ar galima suderinti aplinkosaugos technologijų diegimą su pelninga ūkio veikla?“

G. Kučinskienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba; LR žemės ūkio ir LR aplinkos ministerijų atstovai; ūkininkų interesams atstovaujančių organizacijų atstovai.

IV rūmų konferencijų salė.


12.00 – Seminaras „Mėsos brandinimo technologija ir kilmingieji pelėsiai“.

A. Krasauskas, J. Stankevičiūtė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 204 aud.


12.00 – Seminaras „Lietuvos sąlygoms pritaikyto tiksliojo (precizinio) ūkininkavimo modelio testavimo rezultatai“.

D. Steponavičius, R. Zinkevičius, D. Zinkevičienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

VIII rūmų 211 aud.


12.00 – Seminaras „Dalies draudimo įmokų kompensavimas apdraudusiems ūkinius gyvūnus bei pasėlius“.

L. Sosunovičienė, Z. Duchovskienė, LR žemės ūkio ministerija.

IV rūmų 211 aud.


12.00 – Seminaras „Žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriaus specialistų poreikio pagrindimas: diskusija su socialiniais partneriais“.

Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas.

III rūmų 610 aud.


13.00 – Seminaras „Denitrifikacijos bioreaktoriai drenažo sistemose – žemės ūkio poreikių ir aplinkosaugos suderinamumo link“.

A. Povilaitis, J. Matikienė, R. Vismontienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 204 aud.


13.00 – Seminaras „Dalies palūkanų, sumokėtų už kreditus ir lizingo paslaugas, ir dalies garantinės įmokos kompensavimas“.

L. Sosunovičienė, LR žemės ūkio ministerija.

IV rūmų 211 aud.


13.00 – Seminaras „12 galimybių ūkininkams, kaip tausojant aplinką didinti pajamas“.

A. Miškinienė, A. Prakapienė, LR žemės ūkio ministerija; Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM atstovas; M. Rimgaila, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovas.

Seminarų salė paviljone Nr.1.


13.00 – Forumas „Ar sukursime kanapių verslo proveržį Lietuvoje?“

R. Čiūtas, Aleksandro Stulginskio universitetas; N. Slesariūnas, „MediTaurus“, M. Skruzdys, UAB „In Agro“.

IV rūmų konferencijų salė.


15.30 Forumo I sekcija Pluoštinių kanapių auginimas, džiovinimas, saugojimas ir perdirbimas“.

V. Liakas, E. Zvicevičius, Aleksandro Stulginskio universitetas, D. Gruzdienė, Kauno technologijos universitetas.

IV rūmų konferencijų salė.


15.30 – Forumo II sekcija „Pluoštinių kanapių panaudojimas ekologiškų būstų statybai“.

V. Gurskis, Aleksandro Stulginskio universitetas, R. Smalakys, UAB „Kanapiniai namai“.

IV rūmų 211 aud.


15.30 – Forumo III sekcija „Medicininių kanapių preparatų nauda: kanaceptikai prieš farmaceptikus“.

J. Žiburkus, „MediTaurus“, JAV.

IV rūmų 204 aud.


14.00 – Seminaras Mokesčių pokyčiai žemės ūkyje: mitai ir tikrovė“.

A. Miceikienė, J. Savickienė, Aleksandro Stulginskio universitetas; D. Dudonienė, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba.

III rūmų 610 aud.


14.00 – Seminaras „Renkamės traktorių: trys pagrindiniai kriterijai“.

D. Šišlavas, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 204 aud.


14.00 – Seminaras „Terminė pagrindinių miško medžių rūšių sėklų dezinfekcija“.

R. Vasinauskienė, G. Šilingienė, J. Abraitienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 211 aud.  


15.00 – Seminaras „Šėrimo inovacija gyvulininkystės ūkiams“.

J. Baranauskienė, A. Miceikienė, V. Jukna, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Seminarų salė paviljone Nr.1. 


Kovo 23 d. (penktadienis)


10.00 – Seminaras „Kaimo nuotekų valymo projektai Baltijos jūros regione“.

L. Česonienė, M. Dapkienė, A. Radzevičius, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Centrinių rūmų 512 aud.


10.00 – Seminaras „Pažangių kaimų sąjūdis: vietos maisto sistemų diegimas ir alternatyvių energijos šaltinių įsisavinimas“.

V. Atkočiūnienė, J. Čaplikas, K. Navickas, J. Žukovskis, Aleksandro Stulginskio universitetas.

III rūmų 604 aud.


10.00 – Seminaras „Ar būtina kalbėti apie drenažo vandens kokybę?“

A. Rudzianskaitė, S. Misevičienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 211 aud.


10.00 – Seminaras „Mėsinių galvijų selekcija ir produktyvumo kontrolė“.

V. Jukna, E. Meškinytė-Kaušilienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Seminarų salė paviljone Nr.1.


10.30 – Seminaras „Investicinės paramos žemės ūkio veiklos subjektams pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programą teikimo galimybės, rezultatai ir įgyvendinimo aktualijos“.

J. Pupius, LR žemės ūkio ministerija.

IV rūmų konferencijų salė.


11.00 – Seminaras „Lietuvoje veisiamų avių selekcija ir produktyvumo kontrolė“.

V. Jukna, E. Meškinytė-Kaušilienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Seminarų salė paviljone Nr.1.


11.00 Absolventų klubo „ASU alumni“ ataskaitinė konferencija.

A. Miceikienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Centrinių rūmų iškilmių salė.


11.00 – Seminaras „Europos inovacijų partnerystė (EIP) – žemės ūkio pažangos garantas“.

I. Adamonytė, S. Misevičienė, V. Gasiūnas, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 204 aud.


11.00 – Seminaras „Pluoštinės kanapės namų statybai“.

V. Gurskis, D. Ramukevičius, Aleksandro Stulginskio universitetas; R. Smalakys, UAB „Kanapiniai namai“.

III rūmų 132 aud.


11.00 – Seminaras Lietuvos dendrologijos šimtmetį sutinkant“.

L. Straigytė, Aleksandro Stulginskio universitetas; A. Rutkauskas, Lietuvos dendrologų draugija; SĮ „Vilniaus planas“ atstovas.

Centrinių rūmų 507 aud.


11.00 – Seminaras „Nacionalinė žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistema“.

I. Urbonavičienė, VšĮ „Ekoagros“.

IV rūmų 211 aud.


11.00 – Seminaras „Dirvožemio kokybės gerinimas (atstatymas). Azotinių trąšų mažinimas, išsaugant augalų produktyvumą“.

R. P. Budrys, Gamtos tyrimų centras; A. Žliobaitė, L. Buitkienė, LR žemės ūkio rūmai.

"Stipri sėkla - naujovė agroversle". L. Fadeev, Ukraina.

III rūmų 610 aud.


12.00 – Seminaras „Naujos kartos Lietuvoje pagamintos skystos organinės trąšos – biologinis stimuliatorius „Ferbanat L“ – patikima pagalba augalams ir dirvožemiui”.

E. Klimas, V. Zalatorius, Aleksandro Stulginskio universitetas; A. Belzus, UAB „Aljara“.

IV rūmų konferencijų salė.


12.00 – Seminaras „Nepramoninis maisto produktų liofilizavimas“.

Š. Balnys, UAB „Prolabas“; A. Paulauskienė, D. Šileikienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Centrinių rūmų 512 aud.


12.00 – Seminaras „Naujovės ūkininko ūkio veiklos apskaitoje“.

D. Zinkevičienė, N. Stončiuvienė, Aleksandro Stulginskio universitetas; J. Čičiurkienė, LR žemės ūkio ministerija.

III rūmų 620 aud.


12.00 – Seminaras „Verslo kūrimo ir plėtros galimybės pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones“.

I. Javičienė, LR žemės ūkio ministerija.

IV rūmų 211 aud.


12.30 – Seminaras „Klausk agronomo: dirvožemio derlingumo išsaugojimas“.

V. Bogužas, R. Vaisvalavičius, J. Aleinikovienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Seminarų salė paviljone Nr.1.


12.30 – Seminaras „Žemės ūkio ir kaimo plėtros tęstinio profesinio mokymo apžvalga“.

S. Miškinis, Žemės ūkio ministerija; A. Grigaliūnas, Programos LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centras; Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro atstovas.

IV rūmų 204 aud.


13.00 – Seminaras „Skiauteručių auginimas ir dauginimas“.

S. Gliožeris, A. Tamošiūnas, Aleksandro Stulginskio universitetas.

ASU šiltnamis prie VIII rūmų.


13.00 – Seminaras „Patalpų automatizavimas, stebėjimas ir valdymas“.

Ž. Kalsytė, UAB „Topkodas“; A. Šlapkauskas, Aleksandro Stulginskio universitetas.

II rūmų 219 aud.


13.00 – Seminaras „Šiuolaikiniai žemės ūkio kooperacijos ir gamintojų organizacijų modeliai“.

J. Žukovskis, Aleksandro Stulginskio universitetas; J. Ramanauskas, Klaipėdos universitetas; A. Gustas, Žemės ūko ministerija; A. Aleksandravičius, Lietuvos šiltnamių asociacija.

III rūmų 411 aud.


13.30 – Seminaras „Alternatyvūs kovos su Varroa destructor būdai bitininkystėje“.

A. Amšiejus, A. Šaluchaitė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų konferencijų salė.


13.30 – Seminaras „Vietos veiklos grupių (VVG) tarptautinio bendradarbiavimo projektų įgyvendinimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę LEADER“.

J. Vaičiūnienė, LR žemės ūkio ministerija.

IV rūmų 211 aud.


13.30 – Seminaras „Klausk agronomo: pavasarinė pagalba išmirkusiems ir šalčio pažeistiems žolynams“.

E. Klimas, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Seminarų salė paviljone Nr.1.


14.00 – Seminaras „Trumpųjų maisto tiekimo grandinių kūrimas kaimiškosiose savivaldybėse“.

V. Atkočiūnienė, R. Čiūtas, Aleksandro Stulginskio universitetas.

III rūmų 604 aud.


14.30 – Seminaras „Klausk agronomo: obelų sodų konstrukcijos. Vaismedžių formavimas ir genėjimas šiuolaikiniuose versliniuose ir mėgėjiškuose soduose“.

N. Uselis, Aleksandro Stulginskio universitetas.

Seminarų salė paviljone Nr.1.

 

14.30 – Seminaras „Pramoninis beržų sulos rinkimas: problemos ir jų sprendimas“.

V. Vilimas, E. Bartkevičius, J. Minelga, V. Šimelis, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 204 aud.


15.00 – Seminaras „Grybai miške ir darže“.

N. Maršalkienė, Ž. Preikša, J. Sasnauskienė, Aleksandro Stulginskio universitetas.

IV rūmų 211 aud.


Kovo 24 d. (šeštadienis)


 

11.00 – Seminaras Mažiau palankių ūkininkauti vietovių modelio taikymas nuo 2018 m.

R. Motiejaitė, LR žemės ūkio ministerija.

IV rūmų konferencijų salė.

 

13.00 – Seminaras „Žmogaus endokanabinoidinė sistema. Endokanabinoidų trūkumo sindromai“.

J. Žiburkus, „MediTaurus“, JAV. 

IV rūmų konferencijų salė.

 

 

 

 


Pagrindinis parodos rėmėjas



Partneriai: